Webinar o zarządzaniu muzeami prywatnymi (1.12)
Zapraszamy na kolejny webinar w ramach cyklu „Teoretycznie praktyczne spotkania o zarządzaniu kulturą”, który tym razem będzie dotyczył zarządzania muzeami prywatnymi, a poprowadzi go Agnieszka Szostak.
Czego dotyczy kolejne spotkanie w ramach cyklu?
Podczas spotkania autorka zaprezentuje wyniki projektu badawczego poświęconego muzeom prywatnym. Postara się odpowiedzieć na pytania o to, jak wygląda aktualnie działalność muzeów prywatnych w Polsce oraz zarządzanie nimi? Jaka jest ich sytuacja finansowa? Jaki jest odbiór społeczny i zainteresowanie nimi ze strony publiczności? Jak muzea te planują i organizują swoją działalność? Jak zarządzają̨ posiadaną kolekcją zbiorów i jak wygląda jej upublicznianie?
W swoim wystąpieniu autorka skupi się na wybranych obszarach działalności tych muzeów, tj.: kwestiach formalno – organizacyjnych, zarządzania zbiorami, edukacji i promocji oraz finansów. Na podstawie przeprowadzonej ankiety oraz wywiadów z właścicielami muzeów prywatnych nakreśli aktualną sytuację wybranych muzeów prywatnych w zakresie zarządzania nimi oraz finansowania ich działalności.
Projekt realizowany jest w roku 2021 ramach stypendium Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.
Fanpage projektu na Facebooku.
Kim jest prelegentka kolejnego spotkania?
Agnieszka Szostak – absolwentka studiów zarządzania kulturą na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz podyplomowych studiów Akademia Dziedzictwa. Doktorantka na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ, gdzie będzie bronić pracę doktorską na temat zarządzania strategicznego w polskich muzeach publicznych. Interesuje się zagadnieniami związanymi z zarządzaniem instytucjami kultury (w szczególności muzeami), ekonomiką kultury oraz badaniami publiczności. Pracuje w Muzeum Krakowa, gdzie zajmuje się opracowaniem i realizacją strategii oraz koordynuje prace zespołu ds. opracowania i realizacji badań otoczenia i odbiorców oferty Muzeum. Jest skarbniczką w Instytucie Badań Organizacji Kultury.
Kiedy odbędzie się spotkanie?
1 grudnia (środa) 2021 o godzinie 12.00
W jaki sposób zapisać się na webinar?
Spotkanie odbędzie się za pośrednictwem platformy on-line.
Na 2 dni przed wydarzeniem wyślemy do zapisanych osób linki do wydarzenia.